18. Říjen 2012
Komentáře: 16
24.12.2021 12:42
Děkuji za odpověď. Vím, že máte pravdu. Shodou nešťastných a zlých náhod jsem se rozešel s jednou vietnamkou. Bohužel. A nebýt tragické nehody, která postihla její rodinu v té nejnevhodnější chvíli, věřím, že bysme byly pořád spolu.
Odpovědět22.12.2021 15:11
Zeda:
těžko. Za prvné, jazyková bariéra u téhle věkové skupiny je velmi vysoká. Pokud tu rodinu nemají, tak se budou chtít vracet do Vietnamu. Pokud mají, tak nemáte šanci. Ale neztrácejte naději, pracovité vietnamky ve večerkách nebo v továrnách můžete stále najít.
14.12.2021 21:05
Dříve jsem s jednou vietnamkou chodil. A nyní bych se opět po mnoha letech rád s nějakou seznámil. Jen nevím, jestli by nějaká 40 - 50 let byla "volná".
Odpovědět14.09.2021 01:19
Myslím si že bych neměl problém milovat a být šťastný s roztomilou vietnamkou. Naopak,..
Odpovědět15.01.2015 14:38
Co se tyce deti smisrnych paru tak to lehke moc nebudou mit. Jsem jedna z nich a muzu rict ze rasizmu jsem si uzila docela dost. Rasisticke chovani prevazuje medzi muzmi, zeny jsou vic pratelske. Takze jako smisene dite,devce, muze vase sebevedomi dostat mnoho trhlin diky agresivite z jich strany. A kdyz jste ve veku kdy si jine uz hledaji/nasli partnera tak je to dost obtizne najit nekoho pokud nemate stesti na kluka ze sve komunity nebo 'normalniho' belocha. A tech je malo. Sve o tom vi i bile Cesky ktere taky hledaji jinde. Lidi jinych ras proste musi tvorit komunitu kde jejich deti budou mit lepsi sanci na normalni zivot. Je to omnoho lepsi reseni nez zaclenovat se nekammkde je tolik nesnasenlivosti, zavisti a mnoho jinych problemu.
Odpovědět12.02.2014 15:39
Omlouvám se za ten začátek příspěvku,nějak mi tam skočil konec.
Mělo to být"po delší době a z pohledu etnického čecha"
12.02.2014 15:34
...je jedno. Osobně nevěřím že dítě ze smíšeného manželství bude cítit frustraci když se narodí do funkční rodiny. Nehledě na to si myslím to samé jako jeden vietnamský tatínek (to jsem někde četl) že děti ze smíšeného manželství jsou stejně nejhezčí :-)
Shrnuto- nedával by jsem takovou váhu rozdílům ale naopak podobnostech- myslím že těch mají češi a vietnamci víc než si všichni myslí.
12.02.2014 15:26
jounka
Snad nebude nevhodný se k tomuhle tématu vyjádřit i po delší době ostatní se vždy poddá.ledu etnického čecha.
Mě osobně se přiznám je úplně jedno jakou kdo má kulturu. Jestli se cítí čechovietnamec lépe v české,vietnamské nebo jiné kultuře je jen jeho věc,každý jsme jiný a každý má právo na sebeurčení ať má kořeny jakékoliv. Co si budeme povídat-vietnamci narozdíl od jiných minorit mají velkou výhodu a potenciál ve své pracovitosti a (samozřejmě že ne všichni-nechci paušalizovat). Proto nemají mladí velké problémy se svými vrstevníky a osobně myslím že české prostředí je celkem tolerantní-až na část občanů jež jsou hloupí,frustrovaní a netolerantní(nejlépe vše do hromady).
Pracuji ve školství a vidím že to prostě funguje-jinak to ani nejde jelikož kdyby se mladí vietnamci scházeli jen se "svými"nejspíše by měli dost úzký rozhled protože by jim v jejich věku moc přátel nezbylo.
A co se týká hesla "svůj k svému" dle mého je rasistické. Každý má svůj život a může si ho naplánovat s kým chce. Je pak na něm a jeho rodině jak jak se ke všemu postaví,láska se dá i vyvzdorovat.
A děti? Proboha pro dítě je nejdůležitější mít milující rodiče(nejlépe dva),ostatni
21.07.2013 06:28
Ziji 10 let v Berline kde je spoustu cizincu a musim rict ze Vietnamska komunita je mi sympaticka .
Odpovědět05.05.2013 17:53
chapan:
ee, kdyz je vidis na ulici samotne, neznamena, ze nemaji pritele. Preci ty sam nechodis VSUDE se svym klukem/holkou :)
Akorat kdyz jde Vietnamec po ulici, ihned si ho vsimnes - co nosi, co ma, s kym je ... ale Cecha si nikdo nevsimne.
27.04.2013 11:27
Někdy je mi líto vietnamských slečen, když je vidím potulovat se po městě samotné. České dívky si užívají se svými protějšky a ony jsou tak samy a přitom některé z nich docela hezké.
Představuji si, jak by byly ve své zemi Vietnamu obletované a šťastné mezi svými. Zkrátka Vietnamci v ČR jsou dost vidět, jak jsou jiní a je škoda, že je k tomu pobytu zde nutí jenom ekonomický přínos. Je s podivem, že tak velká země Vietnam si není schopna jít třeba cestou Číny a udělat si svou ekonomiku. Místo toho posílá mladé lidi po světě, aby posílali peníze do Vietnamu. Zvláštní přístup. Proč na té diskusi na MV nepadla tato otázka ze strany mladých Vietnamců?
27.04.2013 11:19
Myslím si, že svůj k svému. Jistě to může klapat s cizincem, ale v případě Vietnmaců a Evropanů je to problém pro míšené děti.
Ze své praxe znám tyto problémy a děti ze smíšených rodin se cítí být rodiči nějak podvedeni, protože nepatří nikam a mají s tím problém. Každý by si měl takové soužití uvážit, protože nejde jenom o ty dva, ale právě o jejich děti.
28.01.2013 12:05
Moc parádní článek!:) takových piš co nejvíc, tyhle informace se jinak prostě nedovím, ale zajímá mně to. Např. popis vietnamské svatby podle tradičního způsobu, jak probíhá ve Vietnamu.Nebo třeba pohřeb, o tom sem slyšela taky jen něco málo...
Odpovědět02.01.2013 05:31
Ahoj, nepsal jsem, ze Cesky nejsou verne. Spise jsem mel na mysli, ze Vietnamky jsou vernejsi :) Vychovavat deti by mela z vetsi casti matka. Ale obecne se povida, ze syn -> matka, dcera -> otec.
Odpovědět01.01.2013 15:51
Moc se mi líbí Vaše stránky. Články mají hlavu, patu a pravdu. Přes to mám ale jednu výhradu.. jsem (polo)Češka a tak nejsem moc ráda, když vidím, jak nás všechny "hážete" do jednoho pytle, jako jste tak udělal s těmi dětmi. Děti bych jednou chtěla a určitě je neberu tak, jak jste popsal. Je pravda, že tady v ČR se dětem dává až moc velká volnost, proto je chci vychovávat ve "vietnamském stylu" o což se z větší části postará manžel. :)A za další kdo řekl, že Češky nejsou věrné a slušné? Nesoudila bych z většiny celek. :)
Odpovědět
Uống nước nhớ nguồn
Zdroj pitné vody si zapamatuj
Byli jste už na Sapě?
Komentovat